Хор "Верес" - наша історія

Народний аматорський хор "Верес" Рівненського міського Будинку культури -  така повна назва нашого співочого гурту, який переступив п’ятдесятилітній рубіж, повним сил, досвіду і наснаги.

Колектив було створено в 1960 році. Невеликий спочатку хоровий гурток поступово перетворився у хоровий колектив, майстерність якого весь час зростала і досить швидко він став одним з кращих хорів Рівненщини.

В 1964 році колектив бере участь у фестивалі, присвяченому 150 річчю з Дня народження Т.Г. Шевченка. Цього ж року хор вперше виступає по республіканському телебаченню і в цьому ж році йому присвоюється почесне звання "народний".

 

У 1968  році керівником колективу став випускник Рівненського державного музичного училища Петро Невірковець і ось уже 44 роки він керує  нашим колективом, уміло добирає дуети, розкриває співочий потенціал хористів, аранжирує пісні, проводить репетиції, працює над розширенням репертуару.

В жовтні 1973 року хор взяв участь у звітному концерті самодіяльних колективів Рівненщини в  Києві. Саме тоді ми обрели своє ім’я. За ініціативи керівника
П.Невірковця хор обрав собі назву "Верес", під якою він відомий і сьогодні. Так наш художній керівник і диригент Заслужений працівник культури України Петро Антонович Невірковець став "хрещеним батьком" хору.

Хор „Верес” - Лауреат премії їм. Григорія Чубая, був учасником і переможцем багатьох Всеукраїнських і Міжнародних фольклорних свят та фестивалів у Києві, Тернополі, Полтаві, Росії, Білорусі, Польщі, Вірменії, Румунії, Словаччині, Болгарії. Колектив нагороджений Почесною Грамотою Верховної Ради України, переможець міського рейтингу популярності „Гордість міста” в номінації „Кращий хоровий колектив”.

Є лауреатом І Всеукраїнського фестивалю-конкурсу "Український народний спів", який проходив у 1999 році в Києві, а у 2006 році на 5 Всеукраїнському фестивалі-конкурсі козацької пісні "Байда" в м. Тернополі посів почесне 2 місце.
У 2010 році народний аматорський хор „Верес” відзначив своє 50 – річчя творчої діяльності.
Хор "Верес" протягом багатьох років є активним популяризатором української народної пісні, особливо народного пісенного надбання Рівненського Полісся. В його діючому репертуарі до сотні народних пісень, творів відомих українських авторів, духовні пісні, колядки, щедрівки.

Учасники колективу проводять велику благодійницьку роботу. Щорічно кошти зібрані під час Новорічних та Різдвяних свят колектив передає на опорядкування Свято-Покровського Собору.
Загальноміські концерти, державні свята, Шевченківські дні, Різдво, Свято Івана Купала - всюди і завжди бере участь хор "Верес".
У 2004 році хор брав участь у творчому звіті Рівненщини в м. Києві.  

Хор нараховує 37 учасників віком від 45 до 65 років.
Учасники хору - робітники, службовці, приватні підприємці. Це люди, які закохані у народний спів і свій вільний час присвячують українській пісні, концертують по містах та селах Рівненщини. Є серед учасників хору і аматори, які співають у ньому уже 40 років.

В репертуарі народного аматорського хору "Верес" народні українські, повстанські, стрілецькі, духовні пісні, а також колядки та щедрівки. Переважна більшість пісень аранжована керівником хору Петром Невірковцем.

Хор "Верес" - переможець загальноміського відкритого рейтингу популярності "Гордість міста" в номінації "Кращий хоровий колектив".

За вагомий внесок у розвиток та популяризацію української народної пісні керівник хору П.Невірковець отримав почесне звання Заслужений працівник культури України.

В червні 2010 року народний аматорський хор "Верес" Рівненського міського Будинку культури відзначив свій 50-річний ювілей.

 

This free website was made using Yola.

No HTML skills required. Build your website in minutes.

Go to www.yola.com and sign up today!

Make a free website with Yola